Ferie zimowe 2015 na Słowacji

Jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie będziesz szusował na nartach w okresie feryjnym? Czekasz na super last minute? Rozważ wyjazd na Słowację. Tam nie tylko czekają na Ciebie stoki, ale również dziesięć imprez oraz megarelaks dla całej rodziny w Tatralandii.

Możesz mieć pewność, że ferie w Tatrach Niskich i Wysokich będą równoznaczne z dobrymi warunkami narciarskimi. Zadbają o to snowmasterzy oraz ponad 550 urządzeń do naśnieżania oraz klikadziesiąt ratraków. Obecnie w ośrodkach u naszych południowych sąsiadów jest od 30 cm do nawet 100 cm śniegu i zapowiadane są dalsze opady.
 


Video: TATRY ICE MASTER 2013 Vysoké Tatry - Hrebienok

 

Biosanuna - Tatralandia

Foto: Biosanuna - Tatralandia

Na najwyższej i najbardziej ekstremalnej trasie w Tatrzańskiej Łomnicy – Siodełku jest obecnie ponad 100 cm naturalnego śniegu. W Tatrach Wysokich czynne jest 9 km tras narciarskich – w Tatrzańskiej Łomnicy, Strbskim Plesie oraz w Starym Smokovcu. W ośrodku w Jasnej pod Chopokiem czynne jest ponad 30 km tras narciarskich i 19 wyciągów. Otwarte są trasy na Zahradkach, Kosodrevinie, Otupne, Bielej Puti i Srdiecko. Kolejki codziennie czynne są od godziny 8.30 do 15.30. Kasy i wypożyczalnie otwierane są pół godziny wcześniej. Ceny noclegów kształtują się od 20 do 100 euro, a skipassy można kupić w kwocie od 37 euro.

Warto korzystać z oferty pakietowej, obejmującej np. nocleg z wyżywieniem, skipassy, bo trzy dni w pensjonacie to kwota od 160 euro. Co istotne, zniżki nawet do 20% można uzyskać, korzystając z zakupów online na www.gopass.sk. A że warto, przekonuje o tym Zuzanna Fabianowa, odpowiedzialna za komunikację i PR w Tatry Mountain Resorts a.s.: „Zamierzamy w ciągu dwóch miesięcy ferii w Polsce i na Słowacji zorganizować dziesięć różnych imprez w czterech miejscach – zapowiada. – Taka oferta skusi i małych, i dużych amatorów białego szaleństwa”.

Zacznie się na sportowo

  • pierwsza impreza rusza już 24 stycznia w Strbskim Plesie w Tatrach Wysokich. Tam rozpocznie się Zimowa Uniwersjada, po raz pierwszy rozgrywana w Hiszpanii i na Słowacji (http://www.tatry2015.sk). Najpszych studentów, w tym Polaków, będzie można zobaczyć w terminie od 24 stycznia do 1 lutego 2015 r. Na Słowacji odbędą się zawody w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, biathlonie i biegach narciarskich.
  • Kolejny weekend w Tatrach Wysokich to Tatry Ice Master 2015 - Światowe mistrzostwa w rzeźbach lodowych. Rozgrywane już po raz trzeci, przyciągają najlepszych rzeźbiarzy i wspaniałą publikę, która na żywo śledzi wyczyny wirtuozów. W tym roku zawody odbędą się tradycyjnie w Starym Smokovcu, na Hrebienku, w dniach 31 stycznia – 1 lutego.
  • Do Jasnej pod Chopokiem zapraszamy na ekstramalny i adrenalinowy freeride. To właśnie tutaj w dniach 27 lutego – 1 marca odbędzie się światowa edycja Freeride World Tour. Stukilkudziesięciu zawodników światowej elity będzie pokonywać freeridowe strefy na południowej stronie Chopoka. Adrenaliny i świetnych widoków nie zabraknie, a każdy, kto zakocha się w tej dyscyplinie, może skorzystać z usług Tatry Motion i wspólnie z przewodnikiem ruszyć na podbój zimowego świata.

Królestwo relaksu dla dzieci i dorosłych

Specjalną ofertę na ferie przygotowała też Tatralandia (www.tatralandia.sk). Rezerwując pakiet aqua&ski, masz do dyspozycji nieograniczone możliwości korzystania z kilkunastu basenów, zjeżdżalni, saun dla dorosłych i biosoauny dla dzieci. Poza tym wygodnym skibusem dostaniesz się do ośrodka w Jasnej, gdzie już czeka na Ciebie 46 km tras i 30 wyciągów. Aktualne warunki i ilość śniegu można sprawdzić na stronie internetowej www.jasna.sk, a także w Infocentrum. „Ilość atrakcji i możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu powoduje, że ośrodek w Jasnej ocenionany jest niezwykle wysoko w prestiżowych rankingach World Ski Resort, The Best Ski Resort czy w polskich mediach – dodaje Zuzanna Fabianova. – To najbliższy Polakom ośrodek w prawdziwie alpejskim stylu z cenami o 30% niższymi niż w Austrii, Francji czy Hiszpanii”.

 

Autor: skisherpa
Więcej informacji: www.vt.sk, www.jasna.sk, www.tatralandia.sk, www.gopass.sk.
Zdjęcia udostępnione: TMR.sk./Marek Hajkovsky/skisherpa.


26.012015
tmr.sk