Inwestycja we własny wyciąg

Zakup terenu pod własny wyciąg narciarski to stosunkowo łatwe zadanie. Intratnych ofert w biurach pośrednictwa obrotu nieruchomościami jest dość dużo. Również amatorów śnieżnego szaleństwa wystarczy na zaspokojenie potrzeb niejednego właściciela takiego przybytku, a z roku na rok liczba adeptów jazdy na nartach rośnie.

Inwestycja zwraca się po ok. 10 latach. Zanim to nastąpi, trzeba znaleźć sposób na jej sfinansowanie.

Ile kosztuje własny stok narciarski

Teren wyposażony w wyciąg i zabudowę przeznaczoną pod noclegi, można kupić za ok. 2 – 4 mln zł. Jeśli nie zdecydujesz się na nabycie gotowego biznesu, możesz spróbować przeprowadzić całą inwestycję własnymi siłami od początku do końca. W tym przypadku oprócz ceny ziemi, która zależy nie tylko od wielkości, ale też usytuowania, musisz wziąć pod uwagę zakup niezbędnego sprzętu. Drogi, lecz bardzo atrakcyjny jest wyciąg krzesełkowy (koszt zakupu takiego wyciągu to ok. 10 – 15 mln zł). Dziesięciokrotnie tańszy jest wyciąg orczykowy. Poza tym należy zaopatrzyć teren w armatki śnieżne oraz ratraki. Jak wskazują doświadczeni biznesmeni, trzeba też pomyśleć o otoczeniu, które uprzyjemni turystom wypoczynek. W pobliżu powinien znaleźć się bar z gorącymi posiłkami, czy wypożyczalnie sprzętu.

Skąd środki na rozwinięcie działalności

Bardzo korzystnym pomysłem może okazać się kredyt. Dziś te produkty niewiele mają wspólnego z drogą i skostniałą obsługą. Idea Bank finansuje inwestycje w oparciu o gwarancje rządowe, przy tym oferuje wsparcie różnorakich funduszy europejskich. Do niecodziennych warunków przyznawania kredytu należy obsługa całkowicie online z decyzją w kilka minut. Takie działanie pozwala na sporą oszczędność czasu, zwłaszcza, że do uzyskania kredytu nie jest wymagane okazywanie żadnych dokumentów poza historią operacji na rachunku z ostatnich 6 miesięcy. Cel, na który zostaną przeznaczone środki z kredytu jest dowolny, o ile będą one spożytkowane na działalność firmy. Mogą to być zakupy lub modernizacja maszyn, urządzeń i wyposażenia, zakup lub budowa nieruchomości, technologie, realizację kontraktów lub po prostu na poszerzenie profilu działalności.

Korzyści z kredytu w Idea Banku

Idea Bank jest niezwykle profesjonalnym narzędziem w ręku przedsiębiorców. Od lat finansiści z tej instytucji wspierają rozwój firm, zwłaszcza tych niewielkich. Ich doświadczenie pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnej oferty oraz rozbudowanej sieci usług służącej osobom prowadzącym działalność. Do nich należą m.in. biura, z których przedsiębiorca może nieodpłatnie korzystać w dowolnej części kraju. Jeśli na stałe mieszkasz w północnej części Polski, a chcesz zainwestować w wyciąg narciarski, możesz w takim biurze umówić się na spotkanie z kontrahentami i czuć się jak u siebie. Biura są wyposażone w sprzęt do przygotowania i obróbki dokumentów, a nawet salę konferencyjną. W ofercie banku istnieje wiele takich udogodnień, ale najważniejsze są produkty, dzięki którym sfinansujesz swoje biznesowe projekty. Skontaktuj się z bankiem, a zawodowcy zaoferują Tobie najlepsze, kompleksowe wsparcie.

24.042016
Linkhouse